Dietetyk Łomża

poradnictwo dietetyczne • Łomża • wizyty domowe

Dietetyk mgr Ewa Dmochowska-Lipka o swojej pracy

Jestem dietetykiem z wykształcenia i z zamiłowania. Wiedzę, którą zdobywałam najpierw na studiach, następnie na wielu szkoleniach i konferencjach, staram się wciąż aktualizować i każdego dnia przekazywać swoim podopiecznym. Bardzo cenię sobie zadowolenie klienta i szanuję jego czas, dlatego oferuję też konsultacje on-line oraz wizyty domowe w Łomży i powiecie łomżyńskim. Zapraszam również na indywidualne konsultacje do poradni w Łomży przy ulicy Aleja Legionów 16.

W swojej pracy kieruję się zasadami EBN (Evidence-Based Nutrition) oraz EBM (Evidence-Based Medicine) czyli zalecenia poparte są rzeczywistą wiedzą medyczną i szeregiem badań naukowych, nie zaś modą i aktualnymi trendami. Indywidualny dobór diety to podstawa, dlatego w komponowaniu jadłospisu kieruję się tym, co lubi osoba, która do mnie trafia.

Regularne wizyty kontrolne pomagają monitorować postępy i budują swojego rodzaju więź między dietetykiem a pacjentem. Atmosfera zaufania ułatwia zdiagnozowanie problemu i szybsze jego rozwiązanie.

Głównym moim celem jest motywowanie do zmiany nawyków żywieniowych, ale też staram się zachęcać do czerpania przyjemności z jedzenia zdrowej i pełnowartościowej żywności.
Swoją pracę kocham za to, że jest różnorodna. Do Vitaline trafiają osoby z różnymi problemami – od niedowagi do skrajnej otyłości, od kruchych paznokci, przez trądzik aż do poważnych problemów hormonalnych i trudności z zajściem w ciążę. Cukrzyca, nadciśnienie, choroby tarczycy i inne schorzenia ściśle związane z dietą – to mój chleb powszedni i z doświadczenia wiem, że zmiana nawyków żywieniowych powinna być pierwszym etapem ich leczenia, a farmakologia – ostatecznością.

Jako swój osobisty sukces traktuję każdy, nawet najmniejszy postęp swojego Pacjenta! Serce mi rośnie widząc, jak oprócz zmiany rozmiaru obserwuje on również poprawę zdrowia i samopoczucia, zwłaszcza, jeśli na początku nawet nie sądził, że się uda ?